Ενημερωτική ομιλία Λογοθεραπεύτριας στον Παιδικό Σταθμό Αγγελοχωρίου
Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2019
Την Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου 2019 ο Παιδικός Σταθμός Αγγελοχωρίου διοργάνωσε ενημερωτική ομιλία από την Λογοθεραπεύτρια κ. Μάγδα Ευθυμιάδου στον χώρο του Σταθμού . Οι θεματικές ενότητες που καλύφθηκαν αφορούσαν τα προβλήματα λόγου στην προσχολική ηλικία , τα χρονικά όρια που αν το παιδί τα περάσει , οι γονείς πρέπει να ζητήσουν τη γνώμη ειδικού, καθώς και τρόποι ενίσχυσης του λόγου. Ακολούθησαν ερωτήσεις των γονέων και πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση.